Grzegorz Skrobiński

Grzegorz Skrobiński

Grzegorz Skrobiński – pianista kameralista i solista, doktor sztuki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i asystent w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej przy UMFC. Absolwent tejże uczelni w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej i w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej.

Pracował pod kierunkiem najwybitniejszych pedagogów na świecie takich jak: Kevin Kenner, Dang Thai Son, Jerzy Marchwiński, John O’Connor, Hiroko Nakamura, Sergei Babayan, Viera Nossina, Viera Gornostajewa, Ewa Pobłocka, Andrzej Tatarski, Kazimierz Michalik, Andrzej Bauer, Iwan Monigetii, Jerzy Marchwiński oraz wielu innych.

Pianista koncertował na większości prestiżowych estrad w Polsce, między innymi w sali koncertowej i kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, na estradach siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w siedzibie Sinfonii Varsovii w Warszawie, w Sali Złotej Zamku Królewskiego w Warszawie, w Sali koncertowej Centrum Europejskiego im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i innych ważnych dla życia kulturalnego w Polsce miejscach. Brał udział w prestiżowych festiwalach na terenie Polski, Europy, Azji i Afryki.

Od wielu lat współpracuje z najwybitniejszymi artystami, takimi jak Konstanty Andrzej Kulka, Bartłomiej Nizioł, Janusz Wawrowski, Agata Szymczewska, Marcin Markowicz i inni.

Grzegorz Skrobiński nagrał trzy płyty: „Modern Soul” (CD Accord) z Agatą Szymczewską, Markiem Brachą, Maciejem Frąckiewiczem oraz Łukaszem Kuropaczewskim, „Different Thigns” (CD Accord) z Marcinem Markowiczem oraz „Per musica ad astra” (DUX) z Martą Gębską. Obecnie pracuje nad kolejnym krążkiem z kwartetami fortepianowymi Zygmunta Noskowskiego i Władysława Żeleńskiego.

Grzegorz Skrobiński jest również bardzo aktywnym pedagogiem. Jego uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie oraz studenci z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie rokrocznie zdobywają laury na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kameralnych. Był również jurorem na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych i kameralnych.

Jest wykładowcą na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych kursach mistrzowskich w Polsce: w Książu, w Pile, w Łańcucie, w Kołobrzegu, w Zakopanem, w Lusławicach, w Suwałkach, w Krynicy Górskiej oraz w Żaganiu.